2020

Årets Trener
Emilie Katrine Vabø
Årets Ildsjel
Erik Lia
Årets Seiler
Line Flem Høst
Årets Jr. Seilere
Helle Oppedal
HH Youth award
Andersen/Edlund

Hederspriser

ÅRÅRETS SEILERHerrer (SR)Damer (SR)
2020
Line Flem Høst


2019
Marie Rønningen og Helen Næsse


​2018​Hermann Thomasgaard
2017Eivind Melleby  
2016Kristian Nergaard  
2015Bjørnar Erikstad  
2014Anders Pedersen  
2013Line Flem Høst  
2012Alexander Wang Hansen, Per Eugen Kristiansen og Marie Solberg  
2011Rune Aaasberg og Simen Løvgren  
2010Eivind Melby og Petter Mørland Pedersen  
2009Cathrine Gjerpen  
2008Jostein Stordahl, Alexander Wang Hansen og Per Eugen Kristiansen  
2007   
2006Bjørnar Erikstad  
2005H.M. Kong Harald  
2004Siren SundbyChristoffer Sundby/Frode Bovim 
2003Siren SundbyChristoffer Sundby/Frode Bovim 
2002Jan Hermann LingeChristoffer Sundby/Frode BovimSiren Sundby
2001Ragnar KvamPeer MobergSiren Sundby
2000Herman Horn Johannessen/ Paul Davis/ Espen Stokkeland Karianne Eikeland/ Janett Krefting
1999Jostein StordahlHerman Horn Johannessen/ Jan Borö/ Peder Nergaard/ Stian Ness Rörvik 
1998Herman Horn Johannessen/ 
Paul Davis/ 
Espen Stokkeland  
1997Christoffer Sundby  
1996Peer Moberg Karianne Eikeland
1995Herman Johannsessen Jorunn Horgen
1994Eivind Melleby Ane Torvanger
1993Hermann H.Johannessen Jorunn Horgen
1992Hermann H.Johannessen Linda Andersen
1991Jan Steven Johannessen Tine Moberg
1990Kalle Nergaard Mette Gurvin
1989Ole Petter Pollen Jorunn Horgen
1988Ole Petter Pollen Linda Andersen
1987Kronprins Harald V Jorunn Horgen
1986Per Arne Nilsen Jorunn Horgen
1985Terje Wang Tonje Kristiansen
1984Dag Usterud Jorunn Horgen
1983Svein Rasmussen  
1982Svein Rasmussen Randi Sundstøl
1981Jan Wanggaard Maren Berner
1980Lars Christensen  
1979Finn Hansen  

 

ÅR Gutter Jenter
2020   Helle Oppedal
2019 Mathias Berthet, Alexander Franks Pety  
​2018 Mathias Berthet, Alexander Franks Pety
2017 Mathias Berthet, Alexander Franks Pety, Uffe Tomasgaard  
2016 Mathias Berthet Caroline Rosmo
2015 Mathias Berthet Line Flem Høst
2014 Lars Johan Brodtkorb  
2013    
2012 Herman Tomasgaard  
2011 Tiril Bue  
2010 Herman Tomasgaard  
2009 Herman Tomasgaard  
2008 Harald Fæste  
2007 Mathias Mollat  
2006 Erik N. Snerlebakken  
2005 Stian Tuv  
2004 Vegard Johan Eimind Monica Rodal
2003 Kristian Skarseth Anette Melsom Myhre
2002 Christopher Hopstock  
2001 Christoffer Gundersen  
2000 Hans Christian Ødegård Hage  
1999 Hans Christian Ødegård Hage Siren Sundby
1998    
1997   Siren Sundby
1996 Christoffer Sundby Siren Sundby
1995 Marius Karlsen  
1994 Martin Gundersen  
1993 Tor Åge Gresstad Camilla Pedersen
1992 Simen Doksrød Linda Konttorp
1991 Christoffer Sundby Linda Konttorp
1990 Peer Moberg Karianne Eikeland
1989 Jon Eriksen Karianne Eikeland
1988 Peer Moberg  
1987 Jon Ekheim  
1986   Ida K.Andersen
1985 Thomas Føyen  
1984 Ole Petter Pollen  
1983    
1982 Njål Sletten  
1981 Svein Rasmussen  
1980 Per Arne Nilsen  
1979    

 

​2018 ​Måns Hellstrøm
2020 Emilie Kathrine vabø  
2019 Marte Bjerkåsholmen  
2018 Måns Hellstrøm  
2017 Jon Alexander Mortensen Bærum Sf
2016 Jan Steven Johannessen Moss Sf
2015 Iens Ludvig Høst KNS

 

2020 Erik Lia  
2019 Pål Kragset  
2018 Frode Stavang  
2017 Erik Ask KNS
Nominerte: Erik Ask, Erik Lia, Pål Kragerud
2016 Gerd Esplid  
2015 Rolf Hermansen RAN

 

2019

Alexander Franks-Pety, Mathias Berthet, Kristian Nergaard, Trond Solli-Sæther

​2018

​Pia Dahl Andersen, Nora Edland, Mathias Berthet, Alexander Franks Penty, Are Wiig, Claus Landmark, Lars Landmark, Calle Andersen, Cathrine Andersen, Espen Guttormsen, Vegard Guttormsen, Maren Magda Book, Morten Christensen, Petter Hagelund, Sverre Tangerud

 

2017Eivind Melleby - VM Gull Star
Lars Horn Johannessen - VM Gull 5.5mR
Ragna Agerup - VM Gull U23 49er FX
Maia Agerup - VM Gull U23 49er FX
  
  
2014Anders Pedersen 
Lars Johan Brodtkorb
2013 
2012Hermann Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser Radial Jr VM

Celine Herud, Moss SF – VM gull I Laser 4,7

Aleksander Wang-Hansen, Per Eugen Kristiansen, Marie Solberg, KNS – Gull VM Sonar og Bronse Paralympics
Simen Løvgren og Rune Aasberg – 4. Plass I Transat Jacques Vabres
Kristian Neergaard, Trond S Sæter, Anders M Andersen, KNS - VM Gull 5,5mR
Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen, KNS – 4. Plass I OL  
2011Tiril Bue, Asker SF – Gull ISAF Youth Worlds
2010 
2009Eriksen/Kolflaath/Engelien/Vestby, Drøbakssund SF – VM gull I 11MOD
Kristian Nergaard/Johan Bjarne/Petrus Eide, KNS – VM gull I 5,5mR
Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF – VM Gull I Zoom 8
Herman Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser 4,7
2008 
2007Mathias Mollatt, Moss SF – VM gull I Europajolle, Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
2006Thomas Johannesen, Askøy sf
Jon Lystrup, Askøy sf
Jostein Stenevik, Askøy sf
Stian Soltvedt, Askøy sf – Gull I VM Blindeseiling.
2005 
2004Christoffer Sundby og Frode Bovim
2003Siren Sundby og Thomas Guttormsen
2002Knut Frostad, Espen Guttormsen, Arve Roaas og Christen Horn-Johannessen for sin innsats i "Volvo Ocean Race"
Dag Usterud, Torgeir Pedersen, Thor Christensen, Espen Aker og Aksel Vold for VM gull I IOD 2001
Thomas Johanessen, Jostein Stenevik, Jon Lystrup og Stian Soltvedt for VM sølv i Blindeseiling Paul Davis for VM gull i Soling
Herman Horn-Johannessen for VM gull I Mumm 30"
2001Herman Horn Johannessen
1996OL: Peer Moberg Jorunn Horgen VM: Kristian Neergaard Christen Horn Johannessen Dag Usterud VM: Pauline Book Carine Juliussen
1994Pauline Book, Carine Juliussen
1993Kalle Nergaard, Kristian Neergard, Christen Horn-Johannessen
1992Linda Andersen, Hermann Horn Johannessen, Pål McCathy, Karianne Eikeland, Jorunn Horgen, Kalle Nergaard Kristian Nergaard, Espen Stokkeland
1991Tine Moberg, Svein Rasmussen, Ernst Torp, Arild Olsen, Kjell Karlsen
1990Kalle Nergaard, Kristian Nergaard, Espen Stokkeland, Espen Torgersen, Nils Kr.Jansen
1989Jorunn Horgen

 

 

​2018

Jan Steven Johannsen

2017Marianne MiddelthonOslo Sf
Thomas KresseKNS
 Tor MøinichenNSF

 

 

 ​2018​Sindre Bakke, Bundefjorden Sf
 2017Daniel Andersen og Emil Bauck, Oslo Sf
 2016 

Christian Radich har satt sitt tydelige preg på norsk sjøfartstradisjon i generasjoner. Det var derfor veldig gledelig da vi ble kontakter av den stolte skutas venneforening med et
ønske om å hedre unge norske seilere som har gjort en innsats for å fremme det sosiale miljøet, sjømannskap og seilglede.
Langturseiler, forfatter og årets seiler 2001Ragnar Kvam i 
venneforeningen er en sentral pådriver for dette initiativet. Den første prisen ble delt ut i 2016 og skal være en årlig tradisjon.
Påskjønnelsen er en ukes langt tokt med Christian Radich til en verdi av 10.000 kroner.

 

2019

Årets Trener
Marte Bjerkåsholmen
Årets Seiler
Maria Rønningen & Helene Næss
Årets Ildsjel
Pål Kragset
Årets Jr. Seilere
Alexander Franks Pety
Mathias Berthet

2018

Årets Trener
Måns Hellstrøm
Årets Seiler
Hermann Thomasgaard
Årets Ildsjel
Frode Stavang
Årets Jr. Seilere
Alexander Franks Pety
Mathias Berthet